Zpět

INSPIROVÁNO

Setkávání „VĚDOMÁ ŽENA“ jsou inspirována dlouholetými prožitky a osobní cestou tantry The Art of Being – Umění být, cestou Sky-Dancing tantry, a dalšími meditačními setkáními. Zároveň, a především jsou setkání mnou provázena na základě zkušeností a osobních prožitků tantrické jógy, a na základě téměř osmi let zkušeností s vedením ženských skupin Mohendžodáro.

NĚCO O TANTRICKÉ JÓZE  MOHENDŽODÁRO

Tělesné a zdravotní účinky

Tantra jóga – Mohendžodáro posiluje svaly pánevního dna a dělohy. Pánevní dno a svaly malé pánve všeobecně po porodu ztrácejí svou pružnost. Stěna vagíny a její pružnost je ovlivňována také hladinou estrogenů ( ženských pohlavních hormonů ) v krvi. Při cvičení Mohendžodáro se svaly malé pánve stanou uzavřenějšími, pevnějšími, pružnějšími. Ze zdravotního hlediska to u starších žen znamená odstranění problémů s močením, inkontinencí, prolapsem dělohy. Při tomto cvičení se intenzivně prokrvují orgány malé pánve (vaječníky,  děloha, vejcovody, vagína a pánevní dno), proto výrazně klesá riziko opakovaných zánětů, výtoků a krvácení. Při cvičení se do těla uvolňuje velké množství estrogenů a ženských pohlavních hormonů. Pohlavní hormony ovlivňují to, jak se žena cítí, je-li nabitá nebo povadlá a unavená. Žena je krásná, pokud má dostatek estrogenů.

Neobvyklé téma – hemoroidy

Cvičení Mohendžodáro výrazně posiluje rektální svaly, tedy řitní svěrače a svaly pánevního dna, což představuje nejlepší prevenci proti opakujícím se hemoroidům. Zduřelá sliznice a vystouplé žíly hemoroidů se zmenší a vrátí do původní polohy, aby nebolely a nekrvácely. Cvičení částečně působí na sliznici tlustého střeva a konečníku, a tak snižuje riziko zánětu.

Estrogeny a krása

Při cvičení se uvolňuje do těla velké množství estrogenů. Mohendžodáro totiž aktivuje žlázy s vnitřní sekrecí, které začnou ve větší míře produkovat estrogeny. Všeobecně se od dvacátého roku věku produkce estrogenů snižuje, protože žlázy se postupně unavují a zanášejí toxiny. Cvičení zachovává mladistvý vzhled.  Ženy, které pravidelně cvičily toto cvičení, jsou známé svou krásou a svěžestí do vysokého věku.

Účinky při milování a při orgasmu

Mnohé ženy nejsou schopné dosahovat při milování orgasmu, naopak velkou část své sexuální energie ztrácí do prostoru. Pokud orgasmu dosáhnou, často to bývá pouze pánevní orgasmus. I s přibývajícím věkem přicházejí potíže, tělo a zdraví již nefunguje jako dřív, milování není jako dřív, tělo stárne a ztrácí vitalitu. Mohendžodáro učí ženy používat vlastní sexuální energii, aktivovat celé tělo, při milování a orgasmu nechat proudit energii do celého těla a do všech orgánů.

Duševní a duchovní účinky

Mohendžodáro otevírá intuici a posiluje všechny ženské aspekty. Pomáhá je dát do harmonie.

1c