Zpět

O MNĚ

ZITA  ŽURKOVÁ

Miluji ženy a jejich proměny, miluji uvolnění a setkávání ve skupinách žen.

Moje zkušenosti, poznávání sebe sama:

S vděčností děkuji bytostem, díky nimž jsem dnes tam, kde jsem, a nabízím to, co nabízím. Jsou to Marcelka z hor, Naropa, Alan Lowen, John Hawken, Monika Sičová Kůdelová, Igor Samotný.

S vděčností děkuji životu samotnému, dokonalému principu života, za poznání, za to, že JSEM.

Nejvíc řeknou slova, která o mně napsaly ženy:

Zeptáš-li se pana Googla, odpoví ti, že Zita je krása, štěstí, úspěch , mládí, nevinnost, ale také svatá žena. To všechno je pravda ! Pro mě je však  Zita zejména LÁSKA ! A to láska opravdová, bez přetvářky, bez předsudků, láska celistvá, něžná i drsná (přesně tehdy, když je třeba), láska ženy, přítelkyně, mámy … Láska člověku v životě dává vše, co potřebuje. A taková je Zita … proto otevři své srdce, a Zita ti dá, co právě potřebuješ.

Eliška

Zita je podĺa mňa najlepšia sprievodkyňa tajomstva Mohendžodáro. Je kúzelná, dokáže sprevádzať k týmto a iným technikám nohami na zemi, ale srdcom vo vesmíre. Ďakujem za ňu a spojenie našich ciest. Zita je múdra, zrelá a láskyplná žena. Je krásna, jej telo pri tanci ukazje ako spievať pieseň života.

Petra

Při provázení jsi živoucí součástí, nevyčleňuješ se mimo. Nebojíš se s námi plakat, ukázat zranitelnost, říci „já nevím“… Ženám nabízíš svou pravdivost a zkušenost, otevřenost a upřímnost. Současně nic nevnucuješ, necháváš svobodu. Dokážeš s lehkostí propojit svou vlastní zkušenost s tím, co ti napoví intuice tady a teď. Jako zkušený mořský vlk přesně cítíš, kdy můžeš vypnout motor a odvážně plachtit s tím, co vítr přináší. Je v tom radost i dobrodružství, současně však i pocit bezpečí… Nikdy jsem neměla pocit, že snad ztrácíme směr … S tebou na palubě s důvěrou zažívám lehkost bytí. Nestavíš se do role toho, kdo vede, kdo vždy „ví“. Mnohem víc tě vnímám jako laskavého průvodce po mořích, která ani ty nemáš a nemůžeš mít dokonale zmapovány – na to jeden lidský život nestačí. Nehraješ to na nás.

Jana S.

Zituška vede své kurzy jemně, citlivě a s láskou. Dokáže vytvořit prostředí, ve kterém se my ženy cítíme uvolněně a bezpečně, kde se cítíme přijímány, neodsuzovány, nehodnoceny, a kde se můžeme cítit krásně žensky a hlavně – samy sebou.

Eva

Zita je bytost, která mně velmi přirostla k srdci. Cítila jsem okamžitou důvěru a pocit bezpečí, měla jsem pocit propojení se vším a se sebou zároveň. Zita do všeho dává kus sebe, a srdce. Je propojená se skupinou, a cítím z její laskavosti opravdovost a hloubku. Miluji setkávání se Zitou. Zita to, co ukazuje, co vyzařuje, to opravdu žije. A to je to ono.

Martina

Zita je krásná duše. První žena, která mi otevřela oči po dlouhém spánku. Ukázala mi, že život je především nádherný, a i já jsem taková jako můj život. Úžasné ženě a mojí první průvodkyni s láskou děkuji.

Slávka

Zituška je úžasná bytost, svá setkání vede s lehkostí a láskou.Každé setkání se Zituškou mě posouvá dál, posouvá mě k sobě samé, do svého nitra. Jsem šťastná, že jsem tuto úchvatnou bytost potkala, a mám tu možnost se s ní potkávat dál. Je to žena plná citu a pochopení, která rozdává lásku a radost. S ní lehce plynete v harmonii a blaženosti.

Lenka

Zita provází s velkou citlivostí a jemností. Byla vždy tam, když jsem to potřebovala. Přišla a objala mě. A za to velmi děkuji. Stále se k ní vracím. Zita je jemná, krásná a citlivá žena. Má dar vycítit, co jednotlivec i skupina potřebuje.

Jana V.

U Zity vnímám dlouholeté zkušenosti a lehkost, se kterou naciťuje a tvoří. Je přirozená, srdečná a profesionální.

Boženka

Líbí se mi, jak je Zita nestranná, nepodsouvá účastnicím „své pravdy a jedině fungující postupy“. Vede s jemností a uvolněností, zároveň pomáhá posouvat se dál, za své hranice.

Kačenka

Milovaná krajina okolo Antariku