VĚDOMÁ ŽENA na horské chatě Antarik

 

Je to příliš krásné, než aby to byla pravda ?

Přijeď oslavit sebe, ženu a svůj život ! Budeme společně meditovat, tančit, relaxovat a sdílet ženskou energii.

Budeš objevovat sebe samu vždy a přesně tak, jak si v daném okamžiku dovolíš. Nebudeš do ničeho nucena, nýbrž jen pozvána, a s citlivostí provázena. Vneseš do nitra hodně tichosti, míru a milující laskavost.

Setkání „Vědomá žena“ bude plynout v bezpečném prostředí ženského kruhu, v důvěře, niternosti a intimitě.

Setkání bude plynout v tady a teď, v totální přítomnosti, proto nejde dopředu přesně říct, co vše se takzvaně „odehraje“, a co prožiješ.

PRO KOHO JE SETKÁNÍ VHODNÉ 

Na setkání může přijet každá žena bez omezení věku, která cítí, že chce zakusit samu sebe, to znamená být si vědoma sama sebe. Chce se potkat, uvolnit, sdílet ženskou energii a být plně v přítomném okamžiku.

UŽ MÁŠ DOSTATEK INFORMACÍ ?

Dočetla jsi až sem, a „něco v tobě“ silně rezonuje, už teď cítíš, že máš jet ? Máš chuť být i překvapená, co vše se na setkání bude dít a nepotřebuješ další informace o možném „programu“? Potom se podívej ještě úplně dolů na stránku, kde se setkání koná,  kde budeš spát a co budeš jíst, a kolik zaplatíš. Pak se vrať zpět na tabulku, a přihlas se na termín.

 

POTŘEBUJEŠ JEŠTĚ VÍCE INFORMACÍ ?

Dočetla jsi až sem, „něco v tobě“ rezonuje, že máš jet, ale přece jen tě zajímá, co vše by se mohlo na setkání dít ? Pak čti dál. Vše co bude popsáno, jsou možnosti. Každé setkání je specifické, jiné, tvoří ho vždy samotné ženy, které přijedou, společně se mnou. Někdy více tancujeme, někdy více meditujeme, někdy trávíme více času v přírodě, někdy si více povídáme, někdy jsme více v tichu, někdy se více smějeme, někdy více křičíme, někdy toho více děláme, a někdy jen tak JSME…

Každopádně tančíme tanec ŽIVOTA, protože nejdůležitější je ŽIVOT SAMOTNÝ. Posloucháme, po čem touží ženská duše…

Tanec přináší přítomnost. Mysl nestíhá, a my nemůžeme zakoušet ani minulost, ani budoucnost. Jednoduše jen JSME. Teď a tady.

Pojď rozproudit životní energii v celém těle ! Pojď uklidnit svou mysl, pojď se naladit na hravost v sobě, možná i na svou malou vnitřní holčičku. Dej jí prostor. Nechej své tělo a duši vyjádřit se jakýmkoliv pohybem. Prožij tanec jako spontánní tvoření v přítomnosti, odevzdej se každičkému okamžiku, rozplyň se v tanci. Zapomeň na tu, která tancuje, staň se tancem.

Budeš tančit sama i společně se ženami, budeš se jemně dotýkat, ponoříš se do pohledu do očí, možná se budeš smát, nebo i plakat. Budou tě doprovázet léčivé tóny a vibrace hudby, bude tě podporovat síla společné ženské energie.

Čekají tě OSHO meditace … 

MEDITACE je dobrodružství , tajemný výlet do neznáma. Meditace znamená jen být, nic nedělat, o nic neusilovat. Meditace ti přinese citlivost, silný pocit, že náležíš ke světu, že jsi součástí existence. Tato citlivost ti vytvoří kvalitativně nová přátelství – se stromy, s ptáky, se zvířaty, s horami, řekami, rostlinami, hvězdami … život bude bohatší s dalším rozvojem lásky a přátelství. Meditace vede k lásce.

Meditace je prostředkem k tomu, aby sis uvědomila své pravé já.

Slovo meditace dostalo nesprávný význam jako by šlo o něco vážného, pochmurného, mrtvého. Jako by meditace byla pro lidi, kteří se neumí bavit, radovat, hrát si, oslavovat … Opak je pravdou, skutečně meditativní člověk je hravý, život si nesmírně vychutnává, není vážný, je uvolněný.

Můžeš prostřednictvím meditačních technik o nic neusilovat. Pojď se třást, dýchat, tančit, pojď rozproudit energii, pojď najít zdroj života, pojď překonat čas a prostor. Pojď se ocitnout totálně v přítomnosti.

Meditace je zároveň sestoupením do srdce.

Srdce má svůj vlastní způsob dívání se na svět.

OSHO

Osho narozen jako Rajneesh Chandra Mohan Jain dne 11. prosince 1931 v indické Kuchwandě, vychovávali ho jeho prarodiče. Ve čtrnácti letech zažil první záblesk, a ve věku jednadvaceti let dosáhl osvícení. Odešel 19. ledna 1990 v Puně.

Později byl známý spíše jako bhagaván Rajneesh (70. a 80. léta), byl duchovní učitel, učitel, mystik a guru pocházející z Indie. Mimo jiné žil i ve Spojených státech. Osho své učení nepředával akademickou cestou, nýbrž ve velmi osobních promluvách ke svým následovníkům. Oshovo učení stojí na skutečném osobním prožitku. Nikdy se nestal autorem žádného psaného textu, veškeré dodnes vycházející knihy vznikly přepisem audio záznamů na popud jeho žáků. Jeho promluvy byly naplněny humorem a častými žerty.

Osho je známý jako mistr, který jde přímo a jasně k nejhlubší podstatě. Jeho meditační techniky neboli aktivní meditace vedou člověka ke konečnému poznání, a je to Kundalini meditace, Dynamická, Nadabrahma a mnoho dalších. Osho při meditacích využívá pohyb, smích, pláč, ticho, apod …a pravá metoda se ozve sama.

„Chci, aby lidé věděli, kým jsou, a nežili podle někoho jiného. Ta cesta je dovnitř.“ OSHO

 

Veškeré začátky probíhají ve tmě, semínko začíná svůj život v temnotě půdy, dítě začíná svůj život v temnotě lůna…

Začátek je tajemství, a k tomu je potřeba tma. Začátek je zároveň velmi jemná záležitost. Začátek je také velmi intimní záležitost, a proto je k němu potřeba tma. Temnota má hloubku a velkou vyživující sílu. Den tě unaví, noc tě obnoví.

V běžném dění bývá nejprve zrození a potom život, ale ve vnitřním světě je to naopak, nejprve smrt ( tma ), potom život ( světlo ).

Tma má zároveň blahodárné účinky na lidský organismus, pomáhá zbavit se stresu, pomáhá najít sebe sama. Tma regeneruje psychiku, a zároveň rozvíjí citlivost.

Máš ráda tmu ?  Nebo se jí naopak bojíš ? Možná bude příležitost to prozkoumat, potkat se s prožitkem TMY. Sama se sebou, a zároveň ve skupině žen, kde můžeš cítit vyživující a podporující ženskou energii.

Čeká tě nicnedělání, pozorné naslouchání, léčivé sdílení, dotek vně i uvnitř, otevření a uvolnění …

Pravděpodobně tě bude čekat i intenzivní práce s dechem, kdy se naučíš vyživovat své tělo zevnitř. Na energetické úrovni obnovíš propojení, procítíš svoje lůno a celou pánevní oblast jako zdroj vlastní ženské síly, sexuality a tvořivosti, a probuzenou energii dovedeš do každé buňky svého těla.

Naučíš se mystickou ženskou sestavu asán, nebo její část, kterou budeš moci používat i doma pro uvolnění těla i mysli.

 

 

KDE BUDU SPÁT, CO BUDU JÍST, A KOLIK ZAPLATÍM

Setkání se koná na horská chata Antarik, Valašská Senice 1, Francova Lhota, Zlínský kraj. Stojí za to dojet až sem.

Chata leží na samotě uprostřed lesů, v krásné přírodě Beskyd – Javorníků, a je obklopena malebnými výhledy. Přímo na „hranici“ Moravy a Slovenska.

 

Ubytování je po 2 až 3 v apartmánech s vlastním sociálním zařízením.

Cena zahrnuje ubytování,  program, vegetariánskou stravu 3 x denně.

Cena:   4.800 Kč

Začínáme v pátek  večeří v 19 hodin, končíme v úterý obědem ve 13 hodin.

Mapa místa konání  

Popis cesty

 

CO SI VZÍT S SEBOU

Seznam věcí a pomůcek dostanou všechny přihlášené ženy  s časovým předstihem před konáním akce, zároveň po zaplacení zálohy.

antarik-vedoma-zena-zita-zurkova