JSEM ŽENA: Večer s OSHO meditacemi – nejen Kundalini …

 

MEDITACE je dobrodružství , tajemný výlet do neznáma. Meditace znamená jen být, nic nedělat, o nic neusilovat. Meditace ti přinese citlivost, silný pocit, že náležíš ke světu, že jsi součástí existence. Tato citlivost ti vytvoří kvalitativně nová přátelství – se stromy, s ptáky, se zvířaty, s horami, řekami, rostlinami, hvězdami … život bude bohatší s dalším rozvojem lásky a přátelství. Meditace vede k lásce.

Meditace je prostředkem k tomu, aby sis uvědomila své pravé já.

Slovo meditace dostalo nesprávný význam jako by šlo o něco vážného, pochmurného, mrtvého. Jako by meditace byla pro lidi, kteří se neumí bavit, radovat, hrát si, oslavovat … Opak je pravdou, skutečně meditativní člověk je hravý, život si nesmírně vychutnává, není vážný, je uvolněný.

Večer tě čekají dvě OSHO meditace, a sdílení prožitků … 

Pojď na chvíli prostřednictvím meditačních technik o nic neusilovat. Pojď se třást, dýchat, tančit, pojď rozproudit energii, pojď najít zdroj života, pojď překonat čas a prostor. Pojď se ocitnout totálně v přítomnosti.

Večerní setkání bude plynout v bezpečném prostředí ženského kruhu, v intimitě a důvěře.

 

OSHO

Osho narozen jako Rajneesh Chandra Mohan Jain dne 11. prosince 1931 v indické Kuchwandě, vychovávali ho jeho prarodiče. Ve čtrnácti letech zažil první záblesk, a ve věku jednadvaceti let dosáhl osvícení. Odešel 19. ledna 1990 v Puně.

Později byl známý spíše jako bhagaván Rajneesh (70. a 80. léta), byl duchovní učitel, učitel, mystik a guru pocházející z Indie. Mimo jiné žil i ve Spojených státech. Osho své učení nepředával akademickou cestou, nýbrž ve velmi osobních promluvách ke svým následovníkům. Oshovo učení stojí na skutečném osobním prožitku. Nikdy se nestal autorem žádného psaného textu, veškeré dodnes vycházející knihy vznikly přepisem audio záznamů na popud jeho žáků. Jeho promluvy byly naplněny humorem a častými žerty.

Osho je známý jako mistr, který jde přímo a jasně k nejhlubší podstatě. Jeho meditační techniky neboli aktivní meditace vedou člověka ke konečnému poznání, a je to Kundalini meditace, Dynamická, Nadabrahma a mnoho dalších. Osho při meditacích využívá pohyb, smích, pláč, ticho, apod …a pravá metoda se ozve sama.

„Chci, aby lidé věděli, kým jsou, a nežili podle někoho jiného. Ta cesta je dovnitř.“ OSHO

 

CO SI VZÍT S SEBOU

Pohodlné bavlněné oblečení, může být i sukně, která podpoří ženský tanec, šátek na oči, náhradní triko, malý ručník, pití v uzavíratelné lahvi.

KOLIK ZA SETKÁNÍ ZAPLATÍM

Cena: 400,- Kč při platbě do do 20. 2. 2018, později 500,- Kč

Setkání se koná:  MAITREA, Praha 1, Týnská ulička 6